close
close
close

Povrchové úpravy

Alcoa Wheels surface treatments
 

Dura-Bright®  EVO

Průlomová technologie

Většina hliníkových kol je opatřena vrstvou, jež je typicky tvořena vypalovaným nátěrem, který je přichycen na povrch kola. Při poškrábání pronikne nátěrem voda a sůl, což vede ke korozi a dalšímu zhoršování stavu. Kola Dura-Bright®Alcoa® mají proprietární povrchovou úpravu, která pronikne pod povrch hliníku a stane se nedílnou součástí kola. Neoprýskává, nepraská, neodlupuje se ani nekoroduje jako běžné nátěry.

Conventional coating
Alcoa Wheels patented treatment Dura-Bright
Co se stane na silnici, zůstane na silnici

Žádné jiné kolo se neudržuje tak snadno jako kolo Dura-Bright®. Díky patentované povrchové úpravě kola vypadají skvěle a leskle po mnoho let bez leštění.

Kola Dura-Bright® mohou být snadno čištěna jemným čisticím prostředkem nebo nerozředěným prostředkem Dura-Bright® Wheel Wash.

Alcoa Wheels EVO sticker
Černá a zelená

Kola Dura-Brigth® EVO lze snadno rozeznat podle černé a zelené nálepky AlcoaDura-Bright® EVO. Díly, jejichž číslo končí písmeny DB mají povrchovou úpravu Dura-Bright®.

Dura-Flange®

Dura-Flange Alcoa Wheels
 
Dodatečná ochrana pro ještě delší životnost

Kola Dura-Flange® Alcoa jsou speciálně ošetřena tak, aby se vytvořil ochranný kryt snižující opotřebení ráfků. V porovnání s jinými hliníkovými koly mají, za stejných podmínek, dvojnásobnou životnost.

 
Testováno v provozu

Kola Dura-Flange® Alcoa nevykazují žádné opotřebení ráfku po ujetí 386 000 km.

Kola Dura-Flange® jsou nejvhodnější pro přepravu těžkých nákladů, které jsou náchylné k naklonění, což vede ke tření patky pneumatiky o ráfek kola, jako např.:

  • přeprava v extrémních podmínkách, např. v důlním průmyslu
  • přeprava těžkých nákladů, např. v dřevařském průmyslu
  • cisternová vozidla pohybující se mimo silnice (např. svoz mléka, distribuce paliva)
  • městské autobusy
Dura-Flange sticker
 Ochrana opotřebení ráfku

Kola Dura-Flange® snadno poznáte podle nálepky „RimWearProtected“. Díly, jejichž číslo končí písmeny DF jsou ošetřeny Dura-Flange®.

Dura-Bright®/Dura-Flange®

 

Dura-Bright and Dura-Flange
2 revoluční technologie zkombinované do jedné

Kola Dura-Bright®/Dura-Flange® Alcoa mají kombinaci 2 ošetření. Výsledkem je lesklé kolo, které se snadno udržuje s ochranou, která dále prodlužuje životnost kola.

Dura-Bright®

Dura-Bright® není nátěr, ale povrchová úprava, která pronikne pod povrch hliníku a stane se nedílnou součástí kola. Neoprýskává, nepraská, neodlupuje se ani nekoroduje jako běžné nátěry. Pravidelné čištění jemným čisticím prostředkem nebo prostředkem Dura-Bright® Wheel Wash udržuje kola lesklá i po stovkách umytí a tisících kilometrech. Snižují se tak náklady na údržbu.

Dura-Flange®

Dura-Flange® úprava je ochranný štít, který snižuje opotřebení ramínka ráfku, čímž zvyšuje živostnost kol , v porovnání s jinými hliníkovými koly za stejných podmínek, na dvojnásobek. Kola Dura-Flange® jsou velmi vhodná pro přepravu těžkých nákladů, které jsou náchylné k posouvání po ložné ploše, což způsobuje tření patky pláště pneumatiky o okraj ráfku kola.

Černá a zelená / RimWearProtected

Kola Dura-Bright®/Dura-Flange® snadno poznáte podle jejich černé a zelené nálepky AlcoaDura-Bright® EVO a nálepky „RimWearProtected“. Díly, jejichž číslo končí písmeny DD jsou ošetřeny Dura-Bright®/Dura-Flange®.

Dura-Bright EVO sticker
Dura-Flange sticker
Would you like to view this content in another language?
English
close