close
close
close

Obróbki powierzchni

Wykończenia felg Alcoa Wheels
 

Dura-Bright®  EVO

Przełomowa technologia

Powłoka na większości felg aluminiowych to zazwyczaj warstwa proszku poddanego wysokiej temperaturze, która pokrywa powierzchnię felgi. W miejscu zadrapania takiej powłoki do metalu przenika woda i sól, co prowadzi do korozji i w efekcie do zniszczenia felgi. Dura-Bright® w felgach Alcoa® Wheels nie jest powłoką, lecz specjalną, własnościowe techniką obróbki powierzchniowej aluminium, dzięki której zewnętrzne wykończenie staje się integralną częścią felgi. Powierzchnia felgi nie jest podatna na odpryskiwanie, pękanie, łuszczenie i korozję, jak ma to miejsce w przypadku powłok tradycyjnych.

Standardowe powłoki
Opatentowana techniką obróbki Alcoa Wheels Dura-Bright
Co dzieje się na drodze, zostaje na drodze

Nie ma łatwiejszych w utrzymaniu felg od Dura-Bright®. Dzięki opatentowanej obróbce powierzchni, felgi pozostaną jasne i lśniące bez polerowania przez lata.

Felgi Dura-Bright® można myć wodą z dodatkiem łagodnego detergentu lub nierozcieńczonym preparatem do mycia felg Dura-Bright® Wheel Wash.

Naklejka felg Alcoa Wheels EVO
Czarno-zielone

Felgi Dura-Bright® EVO są łatwo rozpoznawalne dzięki naklejkom z czarno-zielonym z napisem Alcoa Dura-Bright® EVO. Felgi z numerami katalogowymi kończącymi się na DB zostały poddane obróbce Dura-Bright®.

Dura-Flange®

Felgi Alcoa Wheels Dura-Flange
 
Dodatkowa ochrona dla jeszcze dłuższego okresu eksploatacji

Felgi Dura-Flange® Alcoa® Wheels posiadają specjalnie wykończony kołnierz pokryty warstwą ochronną zwiększającą jego żywotność. Dzięki temu felgi służą swoim użytkownikom nawet dwa razy dłużej niż inne felgi aluminiowe eksploatowane w tych samych warunkach.

 
Przetestowane na drodze

Wyniki testów dowiodły, że nawet po przejechaniu 386 000 km kołnierze felg Dura-Flange® Alcoa® Wheels nie nosiły śladów zużycia.

Dura-Flange® są odpowiednie do transportu ciężkich ładunków podatnych na przemieszczenia powodujące uginanie się boków opon i ich tarcie o kołnierz felgi:

  • transport w warunkach ekstremalnych, np. w kopalniach
  • transport towarów ciężkich, np. kłód drewna
  • cysterny operujące poza szosą, np. kolekcjonujące mleko, rozwożące paliwo
  • autobusy miejskie
Naklejka felg Dura-Flange
 Rim Wear Protected

Felgi Dura-Flange® są łatwo rozpoznawalne dzięki naklejkom z napisem Rim Wear Protected. Felgi z numerami katalogowymi kończącymi się na DF zostały poddane obróbce Dura-Flange®.

Dura-Bright®/Dura-Flange®

 

Dura-Bright i Dura-Flange
Połączenie dwóch rewolucyjnych metod obróbki powierzchni

Felgi Alcoa Wheels Dura-Bright®/Dura-Flange® to połaczenie dwóch metod obróbki powierzchni. Dzięki nim są nie tylko lśniące i niezwykłe łatwe w utrzymaniu, ale posiadają także warstwę ochronną, która znacząco zwiększa ich trwałość eksploatacyjną.

Dura-Bright®

Dura-Bright® w felgach nie jest powłoką, lecz specjalną, opatentowaną techniką obróbki powierzchniowej aluminium, dzięki której zewnętrzne wykończenie staje się integralną częścią felgi. Powierzchnia felgi nie jest podatna na odpryskiwanie, pękanie, łuszczenie i korozję, jak ma to miejsce w przypadku powłok tradycyjnych. Regularne mycie felg Dura-Bright® wodą z dodatkiem łagodnego detergentu lub nierozcieńczonym preparatem do mycia felg Dura-Bright® Wheel Wash ograniczy koszty konserwacji i zapewni im blask nawet po setkach myć i tysiącach przejechanych kilometrów.

Dura-Flange®

Felgi Dura-Flange® posiadają specjalnie wykończony kołnierz pokryty warstwą ochronną zwiększającą jego żywotność. Dzięki temu felgi służą swoim użytkownikom nawet dwa razy dłużej niż inne felgi aluminiowe eksploatowane w tych samych warunkach. Dura-Flange® są odpowiednie do transportu ciężkich ładunków podatnych na przemieszczenia powodujące uginanie się boków opon i ich tarcie o kołnierz felgi.

Czarno-zielony / Rim Wear Protected

Felgi Dura-Bright®/Dura-Flange® są łatwo rozpoznawalne dzięki naklejkom z czarno-zielonym napisem Alcoa Dura-Bright® EVO oraz Rim Wear Protected. Felgi z numerami katalogowymi kończącymi się na DD zostały poddane obróbce Dura-Bright®/Dura-Flange®.

Naklejka felg Dura-Bright EVO
Naklejka felg Dura-Flange
Would you like to view this content in another language?
English
close